ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5304090
*
nr 530 4090
Spegel
1920-tal, förgylld, höjd: 94
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2008
kl 16:46:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 23:00:12
1
150 kr
11/6 12:09:42
2
300 kr
11/6 23:41:02
1
250 kr
12/6 01:43:15
3
350 kr
16/6 15:38:33
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 530 4090
Spegel
1920-tal, förgylld, höjd: 94
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 23:00:12 | 1 | 150 kr |
| 11/6 12:09:42 | 2 | 300 kr |
| 11/6 23:41:02 | 1 | 250 kr |
| 12/6 01:43:15 | 3 | 350 kr |
| 16/6 15:38:33 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



